MeediakajastusPööningu erinumber VÄRKSTUBA
oktoober 2023
Pööningu erinumber keskendub niiskete ruumide ehitamisele vanas majas. Vaatluse all on säästliku ehitamise ja materjalivaliku, niiskuse ja ventilatsiooni, vannitoa planeerimise, ajaloolisest hoonest lähtumise jt teemad.

Krohwini poolt artikkel, mis räägib looduslike materjalide valikust vanade majade vannitubades.


Perekond Veske elamu Elva aedlinnas

Ajakiri Anne & Stiil, juuli 2023

Esimese korruse naturaalvalge savikrohviga kaetud seinad ning teisel korrusel lubivärvi ja puidu kombinatsioon, lisaks lubistuccoga lahendatud vannitoad loovad sisekujunduslikult harmoonilise koosluse.


Hoolega renoveeritud Kadrioru pärl

Kroonika kodu eri, talv 2022/23

Krohwini meeskond pani käed külge selle kodu siseviimistluse loomisel lubimarmorinoga.


Termokrohvi paigaldatakse käsitsi või pritsiga

Termokrohv - lubjapõhine naturaalne soojustuskrohv

ajakiri Pööning sügisnumber 2022

Termokrohvi artikli esilehele sattus Krohwini meister Andrus, kelle eestvedamisel 2022.a  teadaolevalt esimese maja välisfassaad Eestis termokrohvitud sai.


Puidune välisilme sisemus on savikrohvitud ja hubane
Moodne savikrohvitud puitmaja Pirita mändide vahel
ajakiri Diivan, sügisnumber 2022

Moodne nii seest kui väljast, sest puit ja valge savikrohv toimivad koos kui kaasaegne klassika. WC- des ja vannitoas on kasutusel lubistucco.

Tõnu ja Stella Runneli savikrohvitud kodu Supilinnas

ajakiri Anne & Stiil, 29.09.2022
ajakiri Pööning kevadnumber 2022

Runnelite kodu valgusküllasuse säilitamiseks viimistleti laed ja seinad valge savikrohviga. Vannituba sai maitseka tumehalli lubistuccoga kaetud dušinurga.

Lubikrohvitud ja lubivärvitud ruumid on mõisale kohaselt väärikad

Holdre vastrenoveeritud jahilossi seadis end sisse klaverimuuseum

Lõuna-Postimees, 20.07.2022
Ajakiri Muusika, 21.09.2022

Holdre lossi seinad kaeti lubikrohviga ja viimistleti lubivärviga, kaunistuseks krohvitriibud seinarosettide sammastena.


Ehituslikke savitehnoloogiaid uuriv näitus "Kalju ja kaduva vahel" Põhjala tehas, 12.05 - 28.05.2022
ERR, 13.05.2022

Disainistuudio kuidas.works näituse uurimisobjektiks olevast toorsavimassist saab vähese energiakuluga luua telliseid, krohvi, müürimörti, seinavärvi, seinu ja põrandaid.


Selgusid kaasaegse põhumaja konkursi võidutööd
Cooppank, 20.06.2022

Põhumajade ehitamise projekti eesmärk on viia kodumaisel ehitusmaterjalil põhinev keskkonnasõbralik majatootmine uuele tasemele ning mitte sõltuda ehitusmaterjalide tarnimisel teistest riikidest. Kaasaegse põhumaja arhitektuurikonkursi korraldajad on Sadala Agro OÜ, Krohwin OÜ, Equilibre MTÜ.


Hall savikrohv on modernne ja esteetiline viimistlusmaterjal

Merivälja modernne savikrohvitud  elamu
ajakiri Diivan, sügisnumber 2021

Selle armsa kodu seinad kaeti halli savikrohviga. Vannitubades ja WC-des kombineeriti lubikrohvitud pindasid keraamiliste plaatidega.


Räpina mõisa härrastemaja sai renoveerimise käigus uue ilme
ERR, 15.09.2021

Räpina mõisa saali ja kõrvalruumide renoveerimistööd ei piirdunud vaid lubikrohvi- ja lubivärvitöödega. 200 aastat vana klassitsistliku iluduse esimese korruse saalides taastati kogu ornamentika ning puhastati sondaažid. Viimistlustöid teostas Krohwini meeskond.


Lubikrohviga viimistletud fassaadid peavad vastu ka liivatormidele ja paduvihmadele

Eesti mehed käisid Katari emiiri õukonna hoonet krohvimas

Äripäev, 7.06.2018

Katari emiiri õukonna hoone krohviti lubikrohviga. Kokku krohviti ligi 9000 ruutmeetrit, millest 6200 ruutmeetrit fassaadi ja 2800 ruutmeetrit siseruumides. Tippajal töötas objektil 54 meest, neist 26 Eesti krohvijat. Tööd käis teostamas ka kogu Krohwini meeskond.


Savikrohvimisega saab hakkama igaüks, eriti veel kui nipid selged

Eesti Näituste messikeskuses toimuval rahvusvahelisel ehitusmessil Eesti ehitab 2017 õpetati teiste ökoehituse töötubade kõrval kõiki huvilisi savikrohvi kasutama. Ehitusmessil Eestimaaehitus MTÜ boksis näitasid professionaalsed ehitajad Krohwin OÜst erinevaid viise, kuidas pindadele savikrohviga huvitavaid tekstuure luua.


Hapsal Dietrich külaliskorterid asuvad Haapsalu vanalinnas. Vanale ja väärikale arhitektuurile kohaselt said need viimistletud naturaalse lubikrohvi ning värvitud valge lubivärviga.