Elva aedlinna uuselamu naturaalne jume

Savikrohv modernses uuselamus

Hoolikalt valitud materjalid ja veelgi suurema tähelepanuga interjööri asetatud detailid - nii võiks kokku võtta selle Elva aedlinnas paikneva minimalistliku joonega uuselamu loomise põhimõtted.

Naturaalne on stiilne


Stiilne kodu on valminud suuresti peremehe ja -naise enda kätetööna. Ehitus on toimunud järk-järgult rahulikus tempos. Selle tõestuseks on maja sisemusse realiseerunud vaid küpsenud ideed ja läbimõeldud lahendused. Tulemus on käegakatsutav ja nauditav.  Kiht-kihi haaval kokkusobitatud tükid on moodustanud koosluse, kus vähem on rohkem. Ja seda vähestki on kaalutud ning vaagitud hoolega. Emotsiooniotsustele unistustekodu loomisel kohta pole.

Selge visioonina paika sätitud sisekujundusliku nägemuse järgi oli lihtne tervikusse sobitada  ka viimistluse osa.


Trepihalli savikrohvitud seinad


Kodu visiitkaardiks olev trepihall on tõepoolest võimas ja täidab oma rolli uhkusega. Kaarjalt teisele korrusele kulgev betoonist trepp puutub seinapinda vilksamisi vaid paarist kohast, jättes õhulise taevatrepi mulje. Trepihalli kui tihedasti kasutust leidva ruumi seinad viimistleti naturaalvalge savikrohviga. Seina puudutades pole see ei kare ega pudisev, sest krohviterad on tihkelt üksteise vastu pinna sisse surutud. Selline nö triigitud krohvimise tehnika jätab ühtlaselt tekstuurse, ent sileda pinna.

Tähelepanelik silm märkab kohe kodu liigendatud ruumijaotust - on privaatsemad tsoonid ning avalikumad kohad, mida külalistega jagatakse. Köögi ja elutoa ruumikus laseb kutsuda siia korraga kokku mitukümmend inimest. Seda võimalust pole käest lasknud perenaine ise, kes aeg-ajalt maja teisel korrusel savimaali koolitusi läbi viib.


Köök oma tumedas tonaalsuses pakub tasakaalustavat kontrasti heledale ja helgele elutoa osale. Köögi ja elutoa seinapinnad ning osaliselt ka laed kaeti helehalli lubivärviga. Neutraalne taust ei jäta varju ühtki mööblieset ega valgustit. Ja seda ka siin: kuldse alatooniga lambikuplid ning mõni vormikas lillevaaski tähelepanust ilma ei jää.

Vannitoaga ühenduses oleva magamistoa seinad viimistleti rahulikuks ja soojaks naturaalvalge savikrohviga. Romantika tippklassi kuuluv vannituba asub vaid paari sammu kaugusel avatud magamistoast. Vannitoa avar ümmargune aken viib vannis mõnuleja otse loodusesse. Tumedatoonilise stuccoga kaetud vannitoa seinad ja lagi mõjuvad hubaselt ja sensuaalselt, viies mõtted hetkega töölt puhkuselainele.
Stucco viimistlusega istumistumbale sobib toetada nii pärlivanni soola kui hommikumantlit. Tumba on kingituseks ka neile, kes armastavad võtta dušši pikalt ja põhjalikult.  Stuccoga kaetud tumba vett ei karda, nii et istuda võib sellel julgelt ka voolava vee all olles.Läbimõeldus loob turvalise tunde


Läbimõeldus igal sammul, erinevad heleda ja tumeda värvi tonaalsused ning kindlatesse piiridesse jääv värvigamma teeb sellest kodust just nende omaniku näoga paiga. Midagi üleliigset siin ei kohta, ei sisustuses ega detailides. Korrastatud sisemus annab kodusviibijale tasakaaluka ja rahuliku impulsi. Olla. Kodu on ju kõige turvalisem koht, kus maskid heita, ennast laadida, mõnuleda. Olla päriselt sina ise.

Elutuba ja köök: helehall lubivärv

Trepihall ja magamistoad: naturaalvalge savikrohv, tekstuur pilvine

Vannituba ja tualett: lubistucco

Viimistlus: Krohwin

Materjalid: Saviukumaja

Fotod: Krõõt Tarkmeel, Lauri Nagel, KrohwinKommentaarid

Email again:

Eelmine

Karlovas asuva kodu seinad said lubimarmorinoga kaetult helge olemise
Vana maja uus elu Karlovas

Järgmine

Von Bocki maja krohv ja seinamaaling

Jaga seda artiklit