Oma kodu värskendamisega saab hakkama igaüks, kel pintsel peos püsib ja tegutsemistahe olemas. Kahe looduslike materjalidega viimistletud kodu näitel saad aimu, kui lihtne on luua tervislik sisekliima ja hubane interjöör.
Värskenda kodu looduslikult nii paneelikas kui puitmajas
Julgustavad kiidusõnad kõikidele neile, kes on otsustanud paneelmajades korteri sanitaarremondi ette võtta ja teevad seda looduslike viimistlusmaterjaliga. Tihti arvatakse, et paneelikatesse pole mõtet liigselt aega ja raha kulutada, seinte materjal on ju ette teada. Tegelikult ei pea sul olema palkmaja ega ökomaja selleks, et ruumi sisekliimat parandada ja enda elukvaliteeti tõsta. Looduslikud lubja ja savi põhjal viimistlustooted (lubivärvid, savivärvid, lubipahtlid, savipahtlid, marmorinod, stuccod, lubikrohvid ja savikrohvid) teevad head kõikjal, sobides igasse majja, sõltumata maja konstruktsioonist ja materjalidest.
Toome näitena kaks kodu, kus erinevat tooni lubivärvide, lubimarmorino ja stuccoga viimistledes on saavutatud mõnus kodune ja värske atmosfäär. Muuseas, nende korterite remont seisnes suures osas pindade ülevärvimises. Värv teeb tõepoolest imesid ja värvimisega saab hakkama igaüks. Ise kätt külge pannes tuleb remont nii soodsam kui ka tulemus personaalsem. Oma kodu ikkagi.
Tähkvere linnaosas asuv paneelmaja korter
Tähkvere uuemate paneelmajade teisel korrusel asuv suurte ja avarate akendega kolmetoaline korter on koduks kahele ülikoolis käivale noormehele. Elanikest lähtuvalt valiti nii kodu viimistlusmaterjalid kui põhitoonid. Lihtsa paigalduse ja isetegemise võimaluse tõttu eelistati kõikides tubades lubivärvi. Niisiis said seinapinnad pärast pahteldust kaetud kahe kihina kreemikasbeeži lubivärviga. Korterisse lisati veidi mehelikkust, kujundades magamistubade aktsentseinad mererohelise lubimarmorinoga. Aktsentseinte tekstuur ja tumedam toon toob tubadesse juurde ruumilisust ja paigutab toa tsoonidesse.
Kõige lemmikum koht on köök
Avatud planeeringuga köök-elutuba on kaks kokkusulanduvat ruumi. Nende ruumide funktsioonidki on omavahel põimunud, lubades samaaegselt nii süüa valmistada, arvutitööd teha kui diivanil tugitoolisporti harrastada.
Kes kokkamisega ametis, teab hästi, kui palju pritsib kraanikausi juures toimetades vett laiali ja praadides õlipiiskasid pliidi ümber. Millega aga viimistleda köögi töötasapinna tagune seinaosa, et köök saaks esteetiline ning oleks mugav kasutada? Keraamilistele plaatidele pakub vuugivaba alternatiivi niiskuskindel lubipahtel - stucco. Seda lahendust siin köögis kasutatigi. Stucco on täiesti naturaalne viimistlusmaterjal, millega mängides saab seintele tekitada mustreid ja tekstuure.
Mahedas tumerohelises ja puidukarva põhitoonides köögimööbel sai stuccoga kaetud põranda- ja seinakappide vahelise seinaosa. Loominguliselt kirju sinakas lubistucco ei näita kõiki toidu tegemisega kaasnevaid plekke ja pritsmeid välja ja on seetõttu väga praktiline lahendus. Lisaks ei tule söögitegijal lõputuid kergesti määrduvaid vuuke puhastada. Köögis viimistleti stucco niiskus- ja pritsmekindlaks oliiviõliseebi ning vahakihiga. Stucco sile pind on niiske lapiga kergesti puhastatav.
Iga köök vajab aeg-ajalt värskendust. Stuccoga tehtav värskendus püsib kaua ja on lihtne hooldada. Ja on silmailuks pealekauba :)
Vanas puumajas asuv korter Raadil
Tihti piisab korteri uuendamiseks vana materjali väljatoomisest tapeedi- ja papikihtide alt. Nii ka selle korteri puhul. Põrandalt eemaldati soome papp, lihviti ja õlitati põrandalauad. Seintelt eemaldati tapeedikihid. Seinte ja lagede värskendamine võiski alata. Laed värviti üle naturaalvalge lubivärviga. Et katta aluspinna ebatasasused, pandi lakke kaks kihti lubivärvi. Seinad said vastavalt toale linakarva ja roosaka tulemuse. Lubivärvi pilvine tekstuur mõjub elavana ning matt pind annab ruumile loomuliku ilme. See kodu on tõepoolest kui ümber sündinud.
Soovituslik ongi värvida pindasid üle vähemalt kahes kihis. Nii jääb värvitud tulemus ühtlasem ja esteetilisem. Seejuures tuleks lasta lubivärvi ühel kihil täielikult kuivada enne, kui teist kihti paigaldama asuda. Kas pind on ära kuivanud ja uueks värvikihiks valmis: seda on väga lihtne kindlaks teha. Nimelt on nii savi- kui lubivärvi äsja värvitud pind märgatavalt tumedam kui kuivanud pind. Seda isegi valge värvi puhul.
Vanast näotust köögist sai uus ja ilmekas
Köök, mille seintele ja soojamüürile on aja jooksul erinevaid värvikihte peale pintseldatud, sai kauni lubivärvitud ilme. Värvimist alustati laest, nii ei tule juba värvitud seinapinda laest tilkuvate värvipiiskade eest kaitsta. Pärast lagede värvimist teibiti lae- ja seina üleminekuserv ning asuti seinu sinakashalliks võõpama. Nii lagi kui seinad said kahekordse värvikihi. Alati on võimalus värvida lagi ja seinad ühe tooniga. Nii pääseb värvija erinevate värvikihtide kuivamise ootamisest ja teipimisest.
Ahjude, kaminate ja soojamüüride värvimiseks paremat pole kui looduslikud värvid. Savivärvid ja lubivärvid ei hakka küttekolde kuumenedes liim- ega värvaineid eritama. Looduslikke värve eelistades hoiad oma tervist. See soojamüür sai köögiseintega samasuguse värvitooni. Ühine toon aitab väikeses ruumis paremini tervikpilti luua.
Kui vajad värksenduskuuri teostamiseks nõu või otsib sobilikke värvitoone, võta julgelt meiega ühendust!
Materjalid: Saviukumaja
Teostus: Krohwin ja kodude omanikud
Krohwin OÜ
www.krohwin.ee
info@krohwin.ee
+372 5662 39902
Kommentaarid