Mooste karutalli renoveerimine

Mooste mõisa viimane hoone sai renoveeritud 2019.a
Mooste mõisa viimane renoveerimata hoone ootas kaua oma uue elu algust. Karutall, nagu nimigi ütleb, pidi tulema võimas, tulevikku vaatava funktsiooni ning väärt ideega. 

Renoveerimine kui innovatsioon

Loodusehitus on valdkond, mis kätkeb endas nii ajalugu kui ka innovatsiooni.  Selle maja väärindamisel oli üheks suureks eesmärgiks uute tehnoloogiate ja retseptide kasutuselevõtt loodusehituses, kombineerides neid ajatute väärikate materjalidega.

Tegime tutvust hempcrete (Wolf Jordan), tampsavi (Rowland Keable) ja termokrohviga (RestHunt), millest Eestis seni vähe teati. Siseseinu rajasime osaliselt toorsavitellistest.

Välisviimistluses teostasime esmakordselt dekoratiivset krohvimist - taastasime massiivsete maakivide ja lubikrohvitud vuukidega välisilme, ehitasime üles karniisid ja akende-uste raamistused.

Krohwin võttis enda kanda suure osa krohvimisest ja veel üht-teist:
  • 14 kuud tööd
  • 30 tonni erinevaid looduslikke krohve
  • 1800 toorsavitellist
  • 75 kg lubivärvi
  • hunnik väärt kogemusi ja huvitavaid tutvusi


Kõiki Karutalli renoveerimisel saadud kogemusi jagatakse huvilistele igapäevaselt. Astuge vaid sisse Saviukumaja kontorisse, kus erinevate materjalide näited kohapeal võtta, nõuandjad samuti.Välisfassaad: Krohwin  (muinsuskaitse tegevusluba nr VS 875/2016)
Viimistlusmaterjalid: Saviukumaja
Muud ehitustööd: JP Ehitus OÜ

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Järgmine

Räpina mõisa härrastemaja saal sai uuenduse käigus ka väärika d uued valgustid - kristall-lühtrid
Räpina mõisa härrastemaja saalid

Jaga seda artiklit