Teist korda ilusaks viimistletud kodu

Omavahel ühendatud köök-elutoas jagub ruumi nii omadele kui külalistele
Karlovas asuv  savi- ja lubikrohvitud kodu sai looduslike materjalidega viimistletud juba teistkordselt.
See napilt paar aastat tagasi viimistletud kodu sai elektritõukeratta akuplahvatusest tekkinud tulekahju tõttu rohkelt tahma- ja veekahjustusi. Olude sunnil võeti kodu viimistlemine uuesti ette.


Savi- ja lubikrohv on tulekindlad krohvid

Tulekahju pole midagi meeldivat, aga räägime sellest Karlova kodust hoopis teises valguses. Korter asub puitmajas, mille seinu ja lagesid on katmas savi- ja lubikrohv. Palkseinteni tuli õnneks ei jõudnudki. Neid kaitsesid leegi eest lubi- ja savikrohv materjalid, millele tuli külge ei hakka. Lisaks mittesüttivusele ei karda naturaalsed krohvid ka vett. Krohvikihtide vahele imbunud vesi kuivas seintest-lagedest välja ning üle võõbates sai tulemus taas esteetiline ja puhas.


Tulekahju järgne uuenduskuur

Saime selle kodu viimistlemise teist korda ette võtta. Seekord eemaldasime krohvitud pindadelt tahmakihi ning krohvisime/värvisime seinad-laed uuesti üle. Tavaehitusega võrreldes, kus kustutustööde järgselt enamasti kogu korteri sisemus välja lõhutakse, on naturaalsete viimistlusmaterjalide puhul töömaht väiksem.

Tahmakahjustused vaatasid vastu igast ruumist. Isegi sealt, kuhu tuli füüsiliselt välja ei jõudnud. Nii saigi pärast tahmaeemaldust punase savikrohviga üle käidud magamistoa seinad.Karlova on teadagi ahiküttel põhinev elamupiirkond. Küttekoldeid on mitmeid ka selles kodus. Tahmunud soojamüürid, ahjud ja kamin said värskenduskuuri uue naturaalvalge lubistucco viimistlusena.Lastetoad viimistleti kollase savikrohviga, kontorituba sai sinepitooni savikrohvist katte.


Tulekahju kustutama tulnud päästjate sõnul takistas tulelevikut puitmajas just mittesüttiv krohvipind. Õnnelik õnnetus, millest on palju õppida. 


Elutuba ja köök: toonitud lubivärv
Magamistuba: punane savikrohv, tekstuur arhailine 
Lastetuba: kollane savikrohv, tekstuur traditsiooniline
Kontorituba: sinepitooni savikrohv, tekstuur traditsiooniline
Küttekolded: naturaalvalge lubistucco

Viimistlus: Krohwin
Materjalid: Saviukumaja

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Lubimarmorinoga viimistletud seinad annavad võimaluse disainelementidel särada
Kadrioru arhitektuuripärl

Järgmine

Kihnu Püha Nikolai õigeusu kirik pärast restaureerimistöid
Kihnu kiriku uueks kujunemine

Jaga seda artiklit